Perfect

3143

pop

Perfect | Muzyka rozrywkowa

Legenda polskiego rocka, grupa obecna na polskiej scenie muzycznej od czterdziestu lat.

Zespół Perfect powstał pod koniec lat 70. z inicjatywy Zbigniewa Hołdysa. Pierwsze koncerty w legendarnym składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Zdzisław Zawadzki, Piotr Szkudelski, grupa zagrała w połowie 1980 r., a w 1981 wydała swoją pierwszą płytę, tzw. Biały album (od koloru okładki), który sprzedał się w nakładzie ok. miliona egzemplarzy. Z tego okresu pochodzą największe przeboje zespołu: Nie płacz Ewka(Hołdys/Olewicz), Chcemy być sobą(Hołdys/Hołdys), Ale wkoło jest wesoło(Hołdys/Hołdys), Niewiele ci mogę dać(Hołdys/Olewicz), Autobiografia(Hołdys/Olewicz).

W 1983 r. Zbigniew Hołdys zawiesił działalność zespołu, a w 1992– rozwiązał zespół i na wiele lat wycofał się z życia publicznego. Rok później Perfect reaktywował się i działa do dziś, odnosząc kolejne sukcesy. W obecnym składzie: Grzegorz Markowski, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Szkudelski, Perfect gra od 1998 r.

Dyskografia zespołu obejmuje ponad 30 albumów, w tym 9 studyjnych (ostatni – akustyczna Muzyka – miał premierę w 2016 r.) i 8 koncertowych. Wydana w 2002 r. płyta Symfonicznie, nagrana z Polską Orkiestrą Radiową, uzyskała status platynowej płyty w zaledwie dwa tygodnie od premiery, bijąc rekord na polskiej scenie muzycznej. Zespół świetnie odnalazł się także w nowych mediach – singiel Wszystko ma swój czas (Kozakiewicz/Cygan) z płyty DaDaDam wydanej w 2014 r. przekroczył prawie 40 mln odtworzeń na oficjalnym kanale YouTube i jest najchętniej oglądanym klipem zespołu.

Perfect ogłosił właśnie ostatnią trasę koncertową. Zaplanowane na 2020 r. pożegnalne koncerty zespołu promuje motto: Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.